Praleisti
Nemokamas pristatymas nuo 35 eurų!
Nemokamas pristatymas nuo 35 eurų!
Kačių plaukų kamuoliukai virškinamajame trakte – kaip atpažinti ir kokias priemones rinktis

Kačių plaukų kamuoliukai virškinamajame trakte – kaip atpažinti ir kokias priemones rinktis

Kačių plaukų kamuoliukai virškinamajame trakte – kaip atpažinti ir kokias priemones rinktis
Plaukų sąvėlos skrandyje ir žarnyne atsiranda dėl to, kad katėms laižantis kailį iššslinkę plaukai prikimba prie liežuvio ir nuryjami. Didesnę tikimybę sukaupti daugiau kailio turi ilgaplaukės katės (pvz.: persų ir meino meškėnų veislių atstovai). Taip pat didesnė tikimybė atsiranda augintiniui gausiai šeriantis arba esant stresinėje būklėje, kuomet sustiprėja polinkis laižyti kailį (patologinis elgesys). Dažniausiai tai nesukelia papildomų simptomų ir dauguma plaukų pasišalina natūraliai. Tačiau būna, kad dalis plaukų užsilieka skrandyje ir formuojasi plaukų kamuoliukai kailiui susimaišius su virškinamojo trakto sultimis.
Kiekviena katė gali turėti plaukų kamuoliukų, kurie kaupiasi virškinamajame trakte. Todėl kiekvienas savininkas turi atpažinti tą rodančius simptomus, pasikeitusį augintinio elgesį bei žinoti prevencijos priemones.
Prevencija
Nėra vienos priemonės, kuri visiškai apsaugotų nuo plaukų kamuoliukų formavimosi. Tačiau naudojant kelias priemones kompleksiškai, galima šią būklę labai palengvinti.
1. Reguliari kailio priežiūra. Reguliarus ir dažnas šukavimas. Geriausia tai pripratinti daryti nuo mažo kačiuko, tačiau jei nepavyksta galima kreiptis į profesionalų specialistą, kad bent kas 6 mėnesius sutvarkytų augintinio kailį ir pašalintų kuo daugiau negyvo kailio. Kuo daugiau bus iššukuota – tuo katė mažiau kailio prarys.
2. Aukštos kokybės maistas, kuris gali būti su priedais sumažinančiais galimybes kauptis plaukams. Aukštos kokybės maistas palaiko tinkamą odos ir kailio būklę, šėrimąsis nebūna per gausus ar dažnas. Taip pat maiste esančios skaidulos padeda palaikyti tinkamą žarnyno peristaltiką ir taip plaukai pasišalina greičiau natūraliu keliu.
3. Produktai prevencijai – tai papildai arba skanėstai papildantys gerą augintinio maistą ir padedantys pasišalinti plaukams.
4. Augintinio elgesio stebėsena. Atkreipti dėmesį į augintinio elgiasį ir kiek laiko jis valosi kailį pats. Vidutiniškai suaugus katė praleidžia 4proc. savo gyvenimo prižiūrėdama kailį. Tačiau jeigu atrodo, kad katė šia veikla užsiima kai stresuoja, tai daro itin įnirtingai, tarsi užsimiršus ar labai dažnai. Tai gali būti didelio streso ar skausmo požymiai. Dažnai pasekmės būna ne tik nulaižytas kailis, bet ir matomos žaizdelės, pažeista, paraudusi oda. Tuomet reikėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją nuodugniai apžiūrai ir analizuoti ne tik fizinius pokyčius bet ir stresą galinčius sukelti veiksnius.
Simptomai
Nors dažnai plaukai pasišąlina be pastebimų elgsenos pokyčių, tačiau susiformavus plaukų kamuoliukams galima pastebėti šiuos simptomus (rekomenduojama kreiptis pas veterinarijos gydytoją apžiūrai):
• Vėmimas skrandžio sultimis arba maistu. Taip pat tarsi bandymas vemti, krenkštimas, dažnas kosčiojimas.
• Apetito sumažėjimas

• Vangumas
• Labai kietos išmatos arba viduriavimas
• Padidėjęs noras ėsti žolę
Dažniausiai naudojami papildai prevencijai ir plaukų pašalinimui – žolė ir papildai su salyklu
Kadangi katės jausdamos pykinimą ir norėdamos pašalinti plaukus iš skrandžio dažnai yra linkę ėsti augalus, todėl kačių augintojams rekomenduojama neauginti augalų, kurie gali būti nuodingi ir kaip tik rinktis specialią žolytę, kuri bus auginama katei ir saugi suėsti. Taigi suėsta žolė gali padėti pašalinti plaukų kamuoliukus vemiant, taip pat pagreitina žarnyno peristaltiką.
Pasta su salyklu - tai natūralios kilmės produktas, kuris turi įtakos virškinamajam traktui ir virškinimo procesui. Dažniausiai šie produktai būna pastos pavidale ir būna gelsvo ar kreminio atspalvio. Sudėtyje matomi komponentai būna šie: salyklas gautas iš grūdinių kultūrų, augalinės kilmės riebalai, skaidulos, vitaminas E, gali būti pieno perdirbimo ir mielių produktų. Pastų sudėtyje svarbu salyklo kiekis – dažniausiai tai nurodoma procentine išraiška arba jei salyklas yra pirmoje vietoje – reiškia jo yra ne mažiau 51proc. Kas sutrumpina naudojimo trukmę, reikalingo papildo kiekį ir greičiau pasiekimas efektas. Taip pat svarbu alergiškų ir jautrių gyvūnų augintojams atkreipti dėmesį – ar sudėtyje nėra alergizuojančių sudėtinių dalių ar tam tikro baltymo skonio stipriklių.
Taip pat salyklas gali būti naudojamas skanėstų sudėtyje – naudojama nedideliais kiekiais kaip prevencinė priemonė.

Pastą galite įsigyti čia: https://fitoveta.lt/products/bolo-via-50-g?_pos=1&_sid=edcccfdf8&_ss=r
Žolė auginimui namuose: https://fitoveta.lt/products/zole- katei?_pos=1&_sid=9f8d51164&_ss=r
Skanėstai su salyklu: https://fitoveta.lt/collections/skanestai-katems/products/skanestai-katems- pillow-antihairball-50g
Šaltiniai: https://www.candioli.com/en/products/pets/gastroenterology/bolo-via https://pets.webmd.com/cats/guide/what-to-do-about-hairballs-in-cats https://www.purina.co.uk/articles/cats/health/digestion/cat-hairballs https://sepicat.com/differences-between-cat-grass-malt-paste/ https://www.notigatos.es/en/malt/
Kitas straipsnis Naujo papildo poveikis skausmui ir judėjimui šunims sergantiems osteoartritu