Praleisti
Nemokamas pristatymas nuo 35 eurų!
Nemokamas pristatymas nuo 35 eurų!
Kačių idiopatinis cistitas

Kačių idiopatinis cistitas

Kačių idiopatinis cistitas. Papildų su spanguolėmis nauda

Katės gali sirgti įvairiomis apatinių šlapimo takų ligomis. Kuomet neįmanoma nustatyti tikslios diagnozės, dažniausiai ji būna – kačių idiopatinis cistitas. Nėra žinoma kas tiksliai įtakoja šią būklę, priežasčių gali būti daug, taip pat nėra specifinio gydymo. Buvo ieškoma natūralių papildų, kurie padėtų sumažinti klinikinius simptomas. Buvo atliti tyrimai su naujais papildais, kuriuose yra spanguolių ir jie pasižymi antibakteriniu, antioksidaciniu, priešuždegiminiu ir bakterijų prisitvirtinimą mažinančiu poveikiu.

Tyrimo medžiaga ir metodai

Šiame tyrime dalyavo 18 kačių, kurioms buvo nustatyta idiopatinio cistito diagnozė. Jos atsitiktinai buvo suskirstytos į dvi grupes: 8 katės sudarė kontrolinę grupę ir 10 kačių buvo gydomos. Visos katės buvo šeriamos komercine dieta, o katėms kurios sudarė gydomąją grupę buvo paskirti papildai 60 dienų, kuriuose yra spanguolių.

Katėms kas penkiolika dienų buvo atliekami šie tyrimai – klinikinė apžiūra, šlapimo analizė ir ultragarsinis tyrimas.

Rezultatai

Nei vienai katei iš gydomosios grupės nebuvo rasta bakterijų šlapime, jos buvo rastos dviejų kačių šlapime iš kontrolinės grupės.

Tokie klinikiniai simptomai, kaip dažnas ir skausmingas šlapinimąsis ir kraujas šlapime buvo fiksuoti pas visas katės abiejose grupėse tyrimo pradžioje. Klinikinių simptimų ryškus sumažėjimas buvo stebimas nuo 15 iki 30 dienos gydomojoje gruopėje. Šie simptomai kontrolinėje grupėje buvo pasikartojantys visą tyrimo laikotarpį iki 60 dienos, tačiau nebebuvo pastebimi gydomojoje grupėje.

Ultragarsinio tyrimo metu 60 dieną buvo matomas ryškus šlapimo pūslės sienelės suplonėjimas gydomojoje grupėje. Taip pat tyrimo pradžioje buvo stebimos hyperechoiškos ir šešėlio neformuojančios struktūros šlapimo pūslėje, kurių kiekis buvo sumažėjęs tyrimo pabaigoje gydomojoje grupėje.

Šlapimo tyrimų metu nepastebėti pokyčiai šlapimo pH, baltymų kiekyje, tankyje ir kristalų formavimęsi nei vienoje grupėje.

Ląstelės, kurios parodo uždegimo padidėjimą buvo pastebimai padidėję kontrolinėje grupėje, o gydomojoje jų kiekis nepakito.

Išvados

Šio tyrimo metu buvo stebimi pokyčiai, kurie parodė, kad papildai su spanguolių ekstraktu gali teigiamai įtakoti kačių idiopatinio cistito gydymą. Buvo stebima antiuždegiminis, bakterijų prisitvirtinimą ir jų kiekį slopinantis poveikis, kuris turėjo reikšmingos įtakos klinikinių simptomų sumažėjimui.

Šaltinis: [1] Buffington (2011). J. Vet. Intern. Med. 25:784; [2] Monk et al. (2016). J. Nutr Biochem, 28:129; [3] Defauw et al. (2011) J. Feline Med. Surg. 13:967; [4] Batges et al. (2011) Blackwell Ltd. Chichester, West Sussex, UK pp. 745-753.

Papildų su spanguolėmis galima įsigyti:

https://fitoveta.lt/products/cysto-cure-forte-30-tab?_pos=18&_sid=8522da889&_ss=r

https://fitoveta.lt/products/cysto-cure-forte-30g-milteliai?_pos=19&_sid=8522da889&_ss=r

Ankstesnis straipsnis Naujo papildo poveikis skausmui ir judėjimui šunims sergantiems osteoartritu
Kitas straipsnis Maistinės skaidulos naminių gyvūnų maiste